GREEN תערובות שתילה
תערובת גינון
"אבן ארי" הפכה לאחד השחקנים המובילים בשוק המצעים ותערובות הקרקע

לפני כשנה, תחת שם המותג "GREEN", החלה אבן ארי בייצור ושיווק תערובות קרקע ומצעי גידול איכותיים.
לאחרונה רכשה אבן ארי את כל פעילות הגינון של חב` "שחם גבעת עדה" הוותיקה, כולל פעילות הקומפוסט ותערובות הקרקע.

"אבן ארי" נוסדה בשנת 1997 ופועלת כחלק מהפעילות העסקית של קבוצת "אליקים בן ארי בע"מ".
אבן ארי, הינה החברה המובילה כבר שנים רבות את תחום חלקי הנחל, הסלעים, ואבני החיפוי לגן.
לאחרונה, ערכנו ביקור בחברה לסיכום שנת הפעילות הראשונה מאז כניסתה לשוק המצעים ותערובות השתילה תחת שם המותג החדש: "GREEN",גיורא שמשי, מנהל השיווק של אבן ארי: "ההתחלה הייתה לפני כשנתיים, אז התקבלה בחברה החלטה אסטרטגית להיכנס לתחום חדש, תחום תערובות השתילה והמצעים".
"לפני שהתחלנו בייצור התערובות, הקמנו צוות מומחים המורכב מאגרונומים ואנשי מקצוע בענף מהעולם ומישראל וכינסנו אותם לצוות חשיבה. את קבוצת המיקוד המקצועית הנחינו בהנחיה ברורה: "תכינו לנו את התערובת הטובה ביותר לצמח תוך התחשבות בתנאי האקלים הישראלי".
המסקנה הבולטת אליה הגיעה קבוצת המיקוד של אבן ארי, הייתה שבתערובות, בנוסף לחומרים האורגניים (כבול, סיבי קוקוס וכד`) יש להשתמש בקוורץ במקום בטוף.
אז נכון, הקוורץ יותר יקר מטוף, אך הוא מפצה על כך בעובדה שהתערובת רכה ואוורירית וכל זאת מבלי לפגום בכושר תאחיזת המים שלה. "כללית", אומר גיורא, "המוטו שלנו הוא כל דבר שנכנס לתערובת חייב להיות יעיל ולשרת את הצמח".
בארה"ב לא משתמשים בטוף בתערובות קרקע. בעצם על ידי הכנסת הקוורץ המנופה קיבלה אבן ארי החלטה לחקות את התערובות האיכותיות שנמכרות באוסטרליה ובמערב ארה"ב, אזורי אקלים הדומים לתנאי האקלים בישראל, כאשר בכל אותן ארצות משתמשים לצורך אוורור בקוורץ מנופה ולא בטוף.
כמו הטוף, גם מטרת הקוורץ היא לאוורר את המצע, מכיוון שכל הסוד בתערובות הקרקע ובמצעים טובים הוא לשמור על האיזון בין מים ואוויר לטובת הצמח. התערובת חייבת להיות מאווררת ומאוזנת כדי שהצמח יוכל לקבל את כל חומרי ההזנה הנחוצים לו.
עם ההתקדמות המקצועית קיבלו אנשי אבן ארי החלטה על בידול מקצועי משאר יצרני התערובות בארץ. בהשקעה לא קטנה, ייבאה החברה מערך ייצור משוכלל הכולל טכנולוגיה שלא הייתה קיימת בארץ עד כה.
גיורא: "את המילה "בערך" מחקנו מהלקסיקון. בלחיצת כפתור אנחנו מייצרים מצע שמורכב לא מ"בערך ואולי" אלא באחוזים מדויקים לכל מרכיב ומרכיב בתערובת".
כידוע, בשאר החברות בארץ מבוצע ערבוב התערובות עם טרקטור ובתוספת ידנית של הדשנים השונים.
אחת מההחלטות החשובות שהתקבלו באבן ארי הייתה להוביל את הייצור תוך שמירה על איכות הסביבה, שזה גם המוטו של חברת האם "אליקים בן ארי". באבן ארי מקפידים לשלב בתערובות השתילה חומרים ירוקים וידידותיים לסביבה.
בנוסף, ערכה החברה סקרי שוק מהם נובע שהלקוח הישראלי מוכן לשלם קצת יותר (לא הרבה יותר - אבל מעט יותר) ובתמורה הוא רוצה לקבל איכות גבוהה. לכן החליטה החברה לבחור באסטרטגיה של מיצוב ולא באסטרטגיה של מחיר. בניגוד למה שהרוב חושב, הלקוח לא בוחר בהכרח במוצר הזול ביותר, מתברר שאנשים מוכנים לשלם מעט יותר בתמורה למקצועיות ואיכות גבוהה יותר.

נכון להיום, האם האסטרטגיה הזאת הצליחה?
גיורא: "לאחר שכבר חלפה שנה מאז השקת המפעל, אני שמח לומר שאנחנו מצליחים ובגדול, מחודש לחודש נוספים לקוחות חדשים ומרוצים, הלקוחות שלנו מפרגנים והשוק מאשר את הנחות היסוד שלנו. כיום אנו מוכרים לכ-200 נקודות מכירה ולמרכזי הגינון המובילים בכל רחבי הארץ. בנוסף, נמכרות תערובות מקצועיות וייחודיות לעשרות מגדלים ואנשי מקצוע. למעשה קבענו רף חדש של סטנדרטים גבוהים ומתקדמים יותר לשוק תערובות השתילה והמצעים וזו הייתה מטרתנו".
על רצינות כוונותיה של "אבן ארי" בענף תערובות הקרקע והמצעים, אפשר ללמוד מההשקעה האחרונה שביצעה הנהלת החברה. בשבועות האחרונים רכשה אבן ארי את כל פעילות הגינון של חברת "שחם גבעת עדה", אחד מהיצרנים המובילים והוותיקים של תערובות שתילה והמצעים בישראל, ובכך למעשה הפכה להיות הגורם המוביל בשוק.

כיתוב:גיורא שמשי, כורע ליד שק תערובת "Green" של "אבן ארי"
מערך היצור החדיש של תערובות "Green"
 |  ראשי |  GREEN תערובות שתילה  |  חלוקי נחל  |  טוף ואבנים גרוסות  |  גלריות  |  אבני מדרך וריצוף  |  מוצרי תשתית  |  מוצרים נוספים  |  אפר פחם  |  קטלוג אבן ארי 2013  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
אבן ארי-פתרונות גינון מתקדמים- www.evenari.co.il © כל הזכויות שמורות
אליקים בן ארי טלפון: 08-8520796 פקס: 08-8529032 נייד: 057-7620235
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל